Gündem no image

Tarih: 31 Mart 2007

1

Çölaşan ve Gökçek Sorunsalı…

Perşembe akşamı tüm türkiye, TGRT Haber servisi’nin hazırladığı “skandal-up show” için ekran başına geçmişti. Bu arada  anında uydurduğum bu kinayeli terim için de kendimi kutluyorum.

Herneyse..
Uzun bir süredir birbirlerine bok atmakla iştigal biri Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ötekisi Kitle İletişim Unsuru yazar kişi Emin Çölaşan; uzun uzadıya ulusal bir mecrada iki yetişkin ne yapmamalıysa onu yaptılar.  Şayet benim meselem kimin haklı kimin haksız olduğu ile ilgili değil, – İstanbul’da oturan ve Hürriyet’ten pek hazzetmeyen bir iletişimci olarak iki taraf ile de iştagal olduğum zaten söylenemez– ben işin bayağılığından bahsetmek istiyorum.

Bre bu ne rezilliktir.

T.V’de şiddeti eleştirmeye, araştırmaya hatta kurtlar vadisine el uzatmaya ne gerek var ? Biri Ankara’nın Belediye Başkanı, öteki Hürriyet Gazetesi yazarı, kamu önünde icraatları ile takip edilen iki zaatın yaptıkları, fazlası ile bizim içinden çıkılamayacak içler acısı durumumuzu sergilemiyor mu ? Tamam biz biliyoruz, nerede bir çatışma olursa o rating getirir. Bir açıdan da TGRT Haber’i kutluyorum. Tespit doğru, işlem başarılı. Ama buna alet olacak kadar cahil olmadığını düşündüğüm Çölaşan ve Gökçek acaba bu işi, yani aralarındaki husumeti bir danışıklı dövüş haline mi getirdiler ?

Gökçek, elimde belgeler var konuşacağım diyordu ama sustu. Çölaşan ise sürekli haydi beni ifşa etmeye gelmiştin nerede o belgeler, göster bırakıyorum mesleği diyip elletmiyordu. O gece ortaya hiçbir şey çıkmadı. Bariz olan ise kimsenin bir şeyi kanıtlamak için orada oturmadığıydı. Bu iki “önemli” şahsiyet acaba bu iş için para almışlar mıdır ? Yoksa o platformda hatır rica için mi oturuyorlardı ? Ben bu soruların cevabını merak ediyorum asıl.

Ümit ediyorumki, yurdum insanı da artık Televizyonda ne seyrederse seyretsin, gördüğü herşeyin bir gösteriden ve kurgudan ibaret olduğunu idrak etmiştir ve benimle aynı kaygıları taşıyor olmasada aynı şüphelere kapılıp, yakın sualler sorar hale gelmiştir.One Response to Çölaşan ve Gökçek Sorunsalı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yukarıya Dön ↑