Mıhtıra" ilan etmi..." /> Post.modem Darbe | yicit.com


Gündem no image

Tarih: 27 Nisan 2007

8

Post.modem Darbe

An itibari ile TSK “Mıhtıra” ilan etmiş, AKP’ye ayar vermiştir.
Ülkem insanı olası bir darbeye –tabii bir ihtimal olarak gündemi doldurduğu için– ilk olarak internet üzerinden ulaşırsa eğer, bu teknolojinin fiber optik kablolarını ısırrım ben.

Bakalım bu sakal ile bıyık arasındaki münasebet bazılarının ümidi olan darbe ile mi sonuçlanacak yoksa bu bir kuvvetler arası derbi olarak mı nitelendirilmeli,
takımlardan birisi sahadan çekilinceye dek iki tarafın yenişme sürecini izleyeceğimiz…

AB ABD Irak vs..
Daha önce de belirttiğim gibi, Cumhuriyete sahip çıkmak için Tandoğan’larda, Çağlayan’larda yürümek yersizdir. Aslolan demokrasinin mevcudiyetini korumasıdır. Lakin bugün meydanlarda savrulanlar yıllardır yataklarında uyumaktaydılar.
Bu nedenle de –gene önceki yazılarımda belirttiğim gibi– iktidarın başına Erdoğan’ın geçmesini meşru gören ve sesini çıkartmayanların bugün bir söz söylemeye hakları olsa da yüzleri olmamalıdır. 

Bu noktadan haraketle halk seçim ile başa getirdiği meclisin icraatlarına razı olmasa da saygı göstermek zorundadır. Sivil Toplum bu icraatlara karşı muhalefet oluşturabilir, karşı çıkabilir, görüş bildirebilir ama demokrasilerde asla sivil toplum ordu’dan medet umamaz, ummamalıdır.

Bu nedenle sahici, sanal, postmodern, puştmodern yada post-modem farketmez…
Muhtıra’nın akıbeti ülke adına endişe verici günlerin yaklaştığının sinylidir. Umarım Çağlayan’da AKP’ye sesini tekrarlayacak kitleler, orduya da gerekli mesajı vermeyi unutmazlar !
“Gitsen ne fark eder , kalsan ne fark eder. Aldığın dolarlar elbet bir gün biter”8 Responses to Post.modem Darbe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yukarıya Dön ↑