Vatandaştan aldığımız vergileri, TEKEL işçilerine ver..." /> Tribünlere Oynamak… | yicit.com


Beşiktaş no image

Tarih: 25 Ocak 2010

2

Tribünlere Oynamak…

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek “Vatandaştan aldığımız vergileri, TEKEL işçilerine vermek ne hakka, ne hakkaniyete uygun. Hükümet olarak vatandaşın parasını çarcur etme lüksümüz söz konusu değildir.” diyerek tribünlere oynaya dursun; vatandaş tribünlerde işçisine sahip çıkmaya devam ediyor.

Bunun ilk örneğini 17 Ocak’ta Ankara’da Tekel İşçilerine destek veren Beşiktaş ve Gençlerbirliği taraftarlarında görürken, daha sonra Kasımpaşa maçında İnönü’de görmüştük. Kapalıda sergilenmek istenen ve hemen aşağıda yer alan ilk fotoğrafta gördüğünüz pankart ise ne yazık ki “malum sebepler” yüzünden bir türlü layık olduğu şekilde açılamadı.

Denizlispor maçında ise bir grup Fenerbahçeli açtığı pankart ile işçilere sahip çıktılar. Bu tarz olayları genelde biz gündeme getiririz. Beşiktaşlılığı ve Çarşıyı bu tavırlar ekseninde bu blogda defalarca tasvir etmişimdir ama, açıkcası diğer tribünlerde de Tekel Direnişinin yer alıyor olması, kaybolmaya yüz tutmuş sınıf bilincinin tribünlerde alevlendiğini göstermekte.

Çünkü burada aslolan renk veya formalar değil, işçi sınıfı.

tekel'in sesi var

carsi tekel direnisi

genclerbirligi_tekel

fenerbahce-denizli tekel

diyarbakirspor

İlgili Yazılar :

Kırmızı – Yeşil Şampiyon Beşiktaş

Tekel İşçileri – Direnişe Selam

Çocuklar İnanın

1 Mayıs ve Kıraç

Bir Mayıs Daha Geçti2 Responses to Tribünlere Oynamak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yukarıya Dön ↑