Dijital & Pazarlama no image

Tarih: 10 Haziran 2010

1

Efes One Minut Festival !

Kölelik kimi insanlara bir mal olarak sahip olunan, ileri derecede bir eşitsizlik biçimidir. Köle sahipliğinin yasal koşulları, değişik toplumlar arasında farklılıklar göstermektedir. Türkiye’de ise son olarak Efes One Love Festivali Basın bülteninde görülmüştür…

Kısaca özetmek gerekirse;

“Festival alanında bulunan etkinlik maratonunu başarıyla tamamlayan festivalciler için ‘Hayati’ ler alanda olacak. Maratonu başarıyla tamamlamış festivalciler ödül olarak kazandıkları biletleri sırada olan Hayati’ye verip tuvalet, yemek ve içecek sırası beklemeyecekler. Aynı bileti sahneyi izlemekte zorluk çekenler Hayati’nin omzunda konseri izleyebilmek için kullanacaklar.”

Mevsimlik işçilerden sonra, efes sayesinde hayatımıza festivallik köle kavramı da girdi. ben halen şaka olduğunu, çıkıp bizle dalga geçtiklerini ilan ederler diye bekliyorum.

O kadar sinirliyim ki, bu fikri bulan meslektaşıma da onaylayan yetkileye de kafam girsin. Keşke bu kadarla kalsa. Şimdi bunu savunan salaklar da çıkar. Orada çalışacak olan “hayati” bunu kabul ettikten sonra, sana bok yemek düşer diyenler de olacak… Ben asıl onlara nasıl tahammül edeceğim, onu hiç bilmiyorum işte !

Nihayetinde Efes Pilsen hayati bir hata yapmıştır demek isterdim ama, bu bir hata değil, düpedüz pervasızlık, hayvanlıktır !One Response to Efes One Minut Festival !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yukarıya Dön ↑